Badanie wariografem. Krok po kroku

 

 

 

Zadzwoń do nas

 

 

Opisz nam swój problem

 

 

My przygotujemy rozwiązanie

 

 

Uzgodnij miejsce realizacji badania

 

 

Uzgodnij datę i godzinę jego wykonania

 

 

Przygotuj się do badania zgodnie z otrzymanymi zaleceniami

 

 

Przyjedź wcześniej na miejsce spotkania

 

 

Opłać ekspertyzę

 

 

Badanie trwa od 60 do 120 minut

 

 

Opinia po wykonaniu badania przekazywana jest najpierw 

w formie ustnej

 

 

Wynikiem badania jest pisemne sprawozdanie

Wynik badania z wykorzystaniem wariografu w pierwszej kolejności przekazywany jest zazwyczaj ustnie, chyba że zleceniodawca życzy sobie otrzymać tylko pisemną informację. Nie ma przyjętej zasady kiedy pierwsza informacja o wyniku badania wariografem jest przekazywana. Większość badań wymaga dokładnej analizy, która zajmuje zazwyczaj maksymalnie kilka godzin.
Badanie z wykorzystaniem wariografu może trwać od 60 do nawet 180 minut, choć zazwyczaj nie przekracza 120. Czas jego trwania zależy od liczby przeprowadzanych testów. Do tego, każdy z testów w czasie badania wariografem przeprowadzany jest 2 lub 3-krotnie. Ważne jest by osoba stawiająca się na badanie wariograficzne zarezerwowała sobie odpowiednią ilość czasu.
Przygotowanie osoby badanej do badania z wykorzystaniem wariografu jest jedną z 4 kluczowych kwestii wpływających na jego wiarygodność. Należy podejść do niego na równi poważnie jak do samego badania. Z powyższych powodów, istotne także by nie przychodzić na badanie wariografem „w ostatniej chwili”.
Wybranie miejsca, dnia i godziny badania wariografem może mieć ważne znaczenie dla wiarygodności i skuteczności samej czynności. Badanie wariograficzne powinno być przeprowadzone w miejscu jak najbardziej neutralnym dla osoby badanej. Powinna ona mieć także możliwość odpowiedniego przygotowania, m.in. być wyspana i wypoczęta, co także musi wziąć pod uwagę osoba zlecająca przeprowadzenie badania z wykorzystaniem wariografu.
Bardzo istotnym elementem zlecenia badania wariografem jest przekazanie specjaliście/ekspertowi pełnej informacji na temat kwestii, które mają być przedmiotem badania wariograficznego. Tylko taka kompletna wiedza umożliwia przygotowanie badania z wykorzystaniem wariografu w sposób gwarantujący osiągnięcie zakładanych celów.
Kontakt telefoniczny lub elektroniczny w celu zlecenia badania wariografem powinien, oprócz zorientowania w jego kosztach i możliwych terminach przeprowadzenia, umożliwić zleceniodawcy ocenę kompetencji specjalisty/eksperta w zakresie przeprowadzania badań z wykorzystaniem wariografu.

Wszystkie prawa zastrzeżone © Edward Lewandowski

Nasze badania

 

• kryminalistyczne badania śladów pamięciowych

• badania przedzatrudnieniowe

• badania kontrolne

• badania wyjaśniające

badania prywatne

Edward Lewandowski

 

Wariograf

 

Kryminalistyczne badania

śladów pamięciowych

 

E-mail: lewandowski@sladypamieciowe.pl

Tel: +48 668 162 002

Tel: +48 602 250 305

Wariograf, wykrywacz kłamstw, poligraf czy urządzenie rejestrujące nieświadome reakcje organizmu badanej osoby? – wszystkie te określenia wskazują na to samo urządzenie. Najbardziej uniwersalnym określeniem, jest wariograf (lub: badanie wariograficzne, z wykorzystaniem wariografu, czy wreszcie wariografem).
Podczas badania wariografem (lub: z użyciem wariografu) możemy stwierdzić istnienie śladu pamięciowego zarejestrowanego w systemie nerwowym osoby badanej. Nie możemy przy pomocy badań wariografem stwierdzić bezpośrednio kłamstwa tej osoby.