Eksperci w zakresie badań z wykorzystaniem wariografu

 

 

Edward Lewandowski

Prawnik, przez 17 lat pracownik pionu dochodzeniowo-śledczego organów ścigania.

Od listopada 1990 roku prowadzi badania z wykorzystaniem wariografu (poligrafu) w sprawach personalnych jak i kryminalnych, w tym dla organów ścigania.

 

Pierwszy prywatny ekspert w zakresie badań z wykorzystaniem wariografu w Polsce. Dotychczas przeprowadził badania ponad 6 tys. osób, wykonując kilkanaście tysięcy testów.

 

Prowadzi unikalne w skali kraju badania osób fałszywie pomawianych, kryminalistyczne badania śladów pamięciowych.

 

Swoje artykuły publikuje w Problemach Kryminalistyki, Współczesnych Problemach Kryminalistyki oraz European Polygraph.

 

Łukasz Lewandowski

Magister Wydziału Zarządzania UW. Badania z wykorzystaniem wariografu prowadzi od 2003 roku. Specjalizuje się w badaniach dla firm, w szczególności w sprawach kradzieży, oszustw, szpiegostwa gospodarczego, sabotażu pracowniczego i korupcji. Autor pracy Badania poligraficzne w stosunkach pracy. Swoje artykuły publikuje w Współczesnych Problemach Kryminalistyki oraz European Polygraph.

Wszystkie prawa zastrzeżone © Edward Lewandowski

Nasze badania

 

• kryminalistyczne badania śladów pamięciowych

• badania przedzatrudnieniowe

• badania kontrolne

• badania wyjaśniające

badania prywatne

Edward Lewandowski

 

Wariograf

 

Kryminalistyczne badania

śladów pamięciowych

 

E-mail: lewandowski@sladypamieciowe.pl

Tel: +48 668 162 002

Tel: +48 602 250 305

Wariograf, wykrywacz kłamstw, poligraf czy urządzenie rejestrujące nieświadome reakcje organizmu badanej osoby? – wszystkie te określenia wskazują na to samo urządzenie. Najbardziej uniwersalnym określeniem, jest wariograf (lub: badanie wariograficzne, z wykorzystaniem wariografu, czy wreszcie wariografem).
Podczas badania wariografem (lub: z użyciem wariografu) możemy stwierdzić istnienie śladu pamięciowego zarejestrowanego w systemie nerwowym osoby badanej. Nie możemy przy pomocy badań wariografem stwierdzić bezpośrednio kłamstwa tej osoby.